Brother Clear Continuous Film Tape
- Brand: Brother
- Category:
- SKU: DK-22113
- EAN: 4977766628235 5051395307491 37 ...5307491 3720436363636 0013857000161 5054533641174 4054319097974 5054484641179 5712505054635 4977766630016 3609740150166 4977766628365more
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Label colour | Black on transparent |
| Rolls per pack | 1 |
| Brand compatibility | Brother |
| Tape type | DK |
| Print technology | Direct thermal |
| Country of origin | China |
| Product colour | Transparent |
| Compatibility | Brother QL1050, QL1060N, QL500, QL500A, QL550, QL560, QL560VP, QL570, QL580N, QL650TD, QL700, QL710W, QL720NW |
| Spare part retention | 5 year(s) |
| Technical details | |
| Tape width | 6.2 cm |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| Weight & dimensions | |
| Tape width | 6.2 cm |
| Depth | 115 mm |
| Weight | 183 g |
| Width | 88 mm |
| Tape length | 15.24 m |
| Package weight | 255 g |
| Height | 112 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 255 g |
| Logistics data | |
| Pallet gross height | 16.3 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Pallet gross weight | 274.3 kg |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
| Other features | |
| Country of origin | China |